Послуги > Проектування ІТЗ ЦЗ

Проектування модульних споруд цивільної оборони


На сьогодні, в період Російського вторгнення в Україну та затягування військових дій, є гостра необхідність забезпечення захисними спорудами в першу чергу дошкільні дитячі заклади, освітні заклади та заклади охорони здоров’я. Ці об’єкти треба відносити до об’єктів критичної інфраструктури.

Захисні споруди цивільної оборони призначені для захисту в мирний час персоналу, який переховується від наслідків аварії, катастроф та стихійного лиха, які загрожують масовому ураженню людей, а також у воєнний час-від сучасної зброї масового ураження. В мирний час захисні споруди використовуються для господарських потреб. Розрахунок площ сховищ відповідно до ДБН В.2.2-5-97 (Будинки та споруди. Захисні споруди цивільної оборони.);

Пропонується модульні споруди, які швидко монтуються зі збірних залізобетонних універсальних елементів з мінімальним набором, що дає можливість пристосовувати під любу конфігурацію ділянки та на відповідну до розрахунку площу, як окремо заглиблені так і прибудовані до існуючих будинків та споруд. За основу взято фундамент стаканного типу в які монтуються стіни та колони на які спираються плити перекриття. Плити розраховані таким чином, що спираються на колону без ригеля.

Вузли кріплення елементів розраховуються відповідного до навантажень та враховують вплив вибухової хвилі і передбачені комбінованими, тобто болтовими з послідуючим приварюванням між собою по закладним елементам. Каркас залізобетонних елементів сховищ передбачено просторовим з застосуванням металевої арматури. Для підвищення надійності бетони для виготовлення вказаних елементів, планується багатошаровими з застосуванням металевої фібри. Герметизація швів та гідроізоляція планується за європейськими стандартами. Планується обробка внутрішніх поверхонь для зменшення осколочного ефекту.

Інженерне забезпечення сховищ відповідно до ДБН В.2.2-5-97 (Будинки та споруди. Захисні споруди цивільної оборони.)